środa, 23 marca 2011

Silni partnerzy biznesowi kluczem do sukcesu

Silni partnerzy biznesowi kluczem do sukcesu

Autorem artykułu jest Wiesław KluzJak stworzyć własny biznes? Którą formę prawną własnej działalności wybrać? Jak bezpiecznie i w sposób partnerski prowadzić własną firmę? Jak wykorzystać partnerstwo "silniejszych" firm do prowadzenia wspólnego biznesu (sytuacja win-win)

„Nawet niewielki, rozwijający się biznes, współpracując z silnymi partnerami strategicznymi, posiadającymi rozbudowane hierarchie może osiągnąć wielki sukces, ponieważ może się rozwijać bez potrzeby zatrudniania wielu pracowników, kosztuje o wiele mniej pieniędzy oraz zaoszczędza czas. Dzięki tym czynnikom firma taka może się rozwijać o wiele szybciej, mimo niewielkich rozmiarów - może być bardzo dochodowa [...]" R. Kiyosaki: "Zanim rzucisz pracę").

Istnieje taka forma prawna prowadzenia działalności gospodarczej, która oparta jest właśnie o tego typu system partnerski, a mianowicie — spółka cywilna dwóch spółek z o.o. Układ taki, gdzie spółki z o.o. są odpowiedzialne za działania utworzonej przez siebie firmy (spółki cywilnej) jest bardzo korzystny dla przedsiębiorcy, który powołany jest na prezesa tejże spółki cywilnej i któremu przekazane są wszelkie kompetencje związane z prowadzeniem tejże firmy.

Jednym słowem spółki z o.o. dają wolną rękę przedsiębiorcy działającemu w obrębie tejże spółki cywilnej, natomiast biorą na siebie pełną odpowiedzialność prawną i finansową związaną z rozliczaniem tejże spółki cywilnej oraz reprezentowaniem jej przed wszelkiego rodzaju urzędami administracji państwowej.

Sytuacja ta jest idealna dla przedsiębiorcy prowadzącego taką spółkę cywilną — ponieważ:

1) Nie podlega on pod przepisy związane z wpisem do ewidencji ZUS, a co za tym idzie nie musi odprowadzać składek na ZUS;

2) Nie musi prowadzić księgowości i za nią odpowiadać, ponieważ spółki z o.o. odpowiadają za rozliczenia utworzonych przez siebie spółek cywilnych.

3) Nie odpowiada już całym majątkiem własnej rodziny za ewentualne konsekwencje związane z prowadzeniem firmy (nie prowadzi już firmy na własnym NIPie).

W związku z tym, że spółki z o.o. odpowiadają za rozliczanie każdej utworzonej przez siebie spółki cywilnej, dlatego we wspólnym interesie całego układu leży prowadzenie biznesu w taki sposób — na zasadzie partnerstwa doradztwa prawnego i finansowego — aby wszyscy byli zadowoleni i czerpali zyski. Klasyczna sytuacja win-win w biznesie.

Na tego typu „parasol ochronny” nie mogą liczyć osoby prowadzące w Polsce działalność w najbardziej popularny (ale najgorszy z punktu widzenia przedsiębiorcy) sposób, czyli na Wpisie do Ewidencji ZUS, ponieważ Urzędów które dokonują wpisu do ewidencji nie interesuje działalność firm, które utworzyły i problemy, z którymi się borykają.

Więcej o tym w darmowym ebooku, pt. "Nowoczesna firma" (link poniżej)

---

Zobacz książkę: Jak pracując mniej, zarabiać więcej

Darmowy ebook, nt. jak prowadzić własną firmę:
"Nowoczesna firma"

Jak pisać listy sprzedażowe i oferty, zobacz:
Efektywne narzędzie biznesuArtykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz