niedziela, 3 lutego 2013

Biznes XXI wieku

Biznes XXI wieku

Autorem artykułu jest Marcin K.


Kim lepiej być w XXI wieku? Pracownikiem czy przedsiębiorcą? Ważniejszym pytaniem jest: jak to osiągnąć? Narzekanie na stan gospodarki i zrzucanie winy na innych nie zapewni Ci lepszej przyszłości finansowej – jeśli chcesz być bogaty, albo przynajmniej niezależny finansowo, musisz sam o to zadbać.

Potrzebujesz własnego biznesu. Dla większości ludzi to mogą być trudne czasy, ale przed wieloma przedsiębiorcami właśnie teraz otwierają się wspaniałe możliwości. To jest odpowiedni czas na zakładanie własnej firmy. Nigdy nie było na to lepszego momentu.

Szczególnie że nowe modele biznesowe, które są czymś zupełnie normalnym na Zachodzie, w Polsce cały czas są owiane wieloma mitami i niedomówieniami, a tylko nieliczni potrafią zarabiać na nich naprawdę przyzwoite pieniądze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak założyć własny biznes w XXI wieku, przeczytaj najpierw list od Roberta Kiyosaki do polskich czytelników jego książek.

Robert T. KiyosakiGospodarka jest w rozsypce; Twoje stanowisko pracy zagrożone – o ile w ogóle masz jeszcze pracę. I wiesz co? Mówiłem o tym od lat. Większość ludzi musiała przeżyć wielki krach, żeby to usłyszeć.

Prowadzenia biznesu nauczyło mnie dwóch ludzi: mój ojciec, który był świetnie wykształconym wysokim urzędnikiem państwowym, i ojciec mojego najlepszego kolegi, który skończył edukację na ósmej klasie, ale dzięki własnej pracy został milionerem. Mój ojciec przez całe życie borykał się z problemami finansowymi i gdy zmarł, pozostawił niewiele, choć całe życie ciężko pracował; ojciec mojego kolegi został jednym z najbogatszych ludzi na Hawajach.

Pierwszego z tych dwóch mężczyzn nazywam „biednym ojcem”, drugiego – „bogatym ojcem”. Kochałem i podziwiałem mojego ojca, ale przysiągłem sobie, że będę pomagał wszystkim, którzy będą chcieli słuchać, w tym, aby nie doznali takich upokorzeń i upadków, jakie stały się jego udziałem.

Po opuszczeniu rodzinnego domu wiele przeżyłem. Służyłem w piechocie morskiej, pilotując helikopter w Wietnamie. Później pracowałem w firmie Xerox, gdzie na początku byłem absolutnie najgorszym sprzedawcą, ale po 4 latach opuszczałem firmę jako najlepszy. Po odejściu z firmy Xerox stworzyłem kilka międzynarodowych biznesów wartych miliony dolarów, a w wieku 47 lat stałem się rentierem i mogłem zająć się swoją pasją – uczeniem innych tego, jak tworzyć bogactwo i żyć, spełniając własne marzenia, zamiast się poddać i zgodzić na przeciętność.

W roku 1997 opisałem moje doświadczenia w niewielkiej książce.
Od tamtego czasu wydałem wiele książek, które tworzą serię „Bogaty ojciec”, i chociaż każda z nich mówi o nieco innych problemach, wszystkie niosą ten sam przekaz, co pierwsza z nich:

Przejmij odpowiedzialność za własne finanse – albo pogódź się z tym, że do końca życia będziesz słuchał rozkazów innych ludzi. Jesteś albo panem pieniędzy, albo ich niewolnikiem. To Twój wybór.

Miałem w życiu niezwykłe szczęście do doświadczeń i mentorów, dzięki którym dowiedziałem się, jak stworzyć prawdziwe bogactwo. Tym samym mogłem się całkowicie uwolnić od konieczności wykonywania jakiejkolwiek pracy do końca życia. Zanim to nastąpiło, pracowałem nad tym, by zabezpieczyć przyszłość mojej rodziny. Teraz pracuję nad tym, by pomóc Tobie zbudować Twoją własną przyszłość.

Ostatnie 10 lat poświęciłem na szukanie najbardziej skutecznych sposobów pomagania ludziom w tym, aby byli w stanie zmienić swoje życie z zastosowaniem wiedzy XXI wieku o budowaniu prawdziwego bogactwa. Poprzez książki z serii „Bogaty ojciec” wraz z moimi partnerami rozpowszechniałem wiedzę o różnych rodzajach i formach przedsięwzięć biznesowych i inwestycji. Jednak przez lata wytężonych poszukiwań trafiłem na jeden szczególny model biznesowy, który moim zdaniem daje największej liczbie osób szanse na przejęcie kontroli nad ich własnym życiem finansowym, własną przyszłością i własnym przeznaczeniem.

Jest jeszcze coś. Kiedy używam terminu „prawdziwe bogactwo”, nie mam na myśli wyłącznie pieniędzy. Pieniądze to tylko jeden z elementów. Budowanie prawdziwego bogactwa dotyczy zarówno budującego, jak i samej budowli.

---

http://www.zlotemysli.pl/wzniesienieduchowe,1/prod/12328/biznes-xxi-wieku-robert-kiyosaki.html

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Ciuszkowy biznes

Ciuszkowy biznes

Autorem artykułu jest Aleksander Wojtala


Szukamy nieustannie zatrudnienia w handlu? Interesujemy się modą? Może warto pomyśleć o biznesie związanym z handlem odzieżą. Taki biznes może być bardzo opłacalny, jeśli zdecydujemy się na ciucholand.

W każdym niemal mieście znajduje się jakiś sklep z odzieżą używaną. Mało jest jednak sklepów, które swym wyglądem przypominają butik z ładnie poskładaną odzieżą markowych producentów. Nasze ciucholandy znacznie się różnią od tych zachodnich. Ciucholandy kojarzymy zazwyczaj ze stertą niepoukładanych ubrań, które wiszą sobie niedbale na wieszakach. Biznes w postaci ekstrawaganckiego ciucholandu, w którym potencjalny klient znalazłby ciekawe ciuszki za rozsądną cenę, jest niewątpliwie godny zainteresowania. Z racji tego, że nasze społeczeństwo odczuwa bezrobocie, możliwość zakupów w takim sklepie byłaby na pewno okazją do kupna ciekawych ubrań za niską cenę.

Jak się zabrać do stworzenia takiego biznesu?
Najważniejszy jest niewątpliwie wybór odpowiedniej lokalizacji. Zdaniem ekspertów, na otwarcie ciucholandu najwłaściwszym miejscem są osiedla. Tam bowiem nie ma konkurencji, a mieszkańców jest sporo. Wystarczy, że jakiś odsetek z nich stanie się naszymi klientami, a zyski będą niemałe. Kiedy już znajdziemy lokal na otwarcie sklepu, zadbajmy o to, by spełniał odpowiednie wymogi sanitarne, przeciwpożarowe i budowlane. W sklepie takim nie powinno zabraknąć regałów, półek oraz pojemników na drobny asortyment.

Dzięki takiemu wyposażeniu potencjalni klienci będą mieli ułatwiony dostęp do towaru. W second handzie nie powinno zabraknąć przymierzalni z dużym lustrem i właściwym oświetleniem. Warto także zadbać o lustro w przestrzeni sklepu, by klient nie musiał specjalnie wchodzić do przymierzalni. Wiele ciucholandów prowadzi sprzedaż towaru na wagę. Jeśli poza odzieżą sprzedawaną na sztuki zdecydujemy się również na ciuszki na wagę, musimy zakupić odpowiednią wagę. Poza wagą w naszym sklepie nie może zabraknąć kasy fiskalnej oraz odpowiednich lad. Warto zapoznać się również z formalnościami. Aby otworzyć sklep z ciuszkami, musimy zadbać o wpis do działalności gospodarczej.

Tę formalność załatwiamy w urzędzie gminy. Możemy zdecydować się na odzież sortowaną lub niesortowaną, która traktowana jest jako odpad. W tym drugim przypadku trzeba zadbać o zezwolenie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Tematem otwarcia lumpeksu na pewno warto się zainteresować, zwłaszcza jeśli interesujemy się modą i mamy choć odrobinę przedsiębiorczości w sobie.

---

Źródło: Portal dla ludzi biznesu Biznes-Firma.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl