Sprawdzony pomysł na firmę
Autorem artykułu jest Michał Taciak
Biznes w dzisiejszych czasach nie jest łatwy. Bardzo ciężko jest wymyślić coś nowego, kreować nowe trendy i wychodzić naprzeciw ludzkości i próbować zarabiać dziesiątki milionów złotych. Ciężko nawet zarabiać dziesiątki tysięcy, ale warto próbować.
Pomysłowość ludzka, która przekłada się na zakładane działalności gospodarcze o różnych profilach nie zna granic (przykładowe nietypowe firmy: dostarczanie dobrych jakościowo win do domów klientów, salon kąpieli dla psów itp.) ale im bardziej nietypowy rodzaj działalności tym większe ryzyko. Dlatego jedną z naprawdę przyzwoitych dróg, którą warto pójść jest franczyza.
Dobry pomysł na biznes to podstawa, jednak nigdy nie zostanie on najważniejszym czynnikiem decydującym o odniesieniu sukcesu. Zanim zdecydujesz się na jakiś krok, czytaj dalej.
Franchising zawiera szereg sprawdzonych przepisów na biznes prowadzony pod szyldem znanej firmy. Zmniejsza to ryzyko nieudanej inwestycji prawie do zera i umożliwia ciągłe wsparcie dla prowadzącego działalność.
Dla osoby, która posiada doświadczenie zawodowe z dziedziny finansów i bankowości, chce dobrze zarabiać i nie lubi piąć się powoli po korporacyjnych szczeblach, świetnym pomysłem może być możliwość otwarcia własnego oddziału banku na zasadzie franchisingu. Cały proces można prześledzić na przykładzie programu franczyzowego, oferowanego przez jeden z największych polskich banków prywatnych. Franczyzobiorca musi posiadać lokal. Nie musi być jego właścicielem, wystarczy wynajem. Lokal musi posiadać minimum trzydzieści metrów kwadratowych, łącze internetowe i witrynę. Warunkiem koniecznym jest też umiejscowienie go w ciągu handlowym bądź w miejscu uczęszczanym przez ludzi i koniecznie na parterze. Na pierwszej rozmowie z przedstawicielami banku franczyzobiorca poznaje zasady współpracy i otrzymuje broszury oraz dokumenty do podpisania. Jeżeli zdecyduje się na współpracę, musi dokonać wpłaty kwoty w wysokości od 25 do 30 tysięcy złotych za jedno stanowisko pracy. W zamian on i jego pracownicy otrzymują pakiet szkoleń, sprzęt komputerowy, oprogramowanie, meble, wyposażenie wnętrza, platery podświetlane, reklamy i stojaki z ulotkami.
Właściciel oddziału banku otrzymuje też pewną ilość gotówki do pracy (zazwyczaj 50 -100 tysięcy złotych) i wsparcie oraz nadzór centrali firmy, jej pracowników i firm ochroniarskich. Franczyzobiorca może liczyć na wysokie prowizje od każdego sprzedanego produktu – od rachunku do kredytu. Im wyższa sprzedaż, tym większy zarobek.
Przykład franczyzy bankowej nie jest odosobniony. Jeżeli ktoś czuje się dobry w gastroniomii i od zawsze chciał mieć swoją pizzerię, czy bar, a nie stać go na zakup pełnego sprzętu i wszystkich potrzebnych produktów - może próbować i walczyć o własny biznes na zasadach wsparcia franczyzowego. Podobnie jest z praktycznie każdą dziedziną biznesową - należy pamiętać, że nie trzeba tworzyć nic nowego. Nie trzeba zaczynać od całkowitego zera. Wspomagacze są naprwadę wygodnym i dobrym sposobem dla osoby początkującej. Warto o tym pamiętać i mieć to na uwadze :)
---Artykuł stworzony przez redaktora strony: www.biznesjd.pl
Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej na temat biznesu i prowadzenia własnej firmy zajrzyj: pomysł na biznes
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz