Czy nadal opłaca się zakładanie firmy w Polsce?
Autor: JankoPisarz
Zewsząd słychać obecnie opinie, że Polska nie jest idealnym miejscem do zakładania własnej działalności gospodarczej. Ma to sens: wysokość podatków nie jest współmierna do zarabianych pieniędzy, a na każdym kroku czyhają kruczki prawne czy skomplikowane procedury.
Potwierdzenie tych słów można znaleźć wszędzie – zarówno w eksperckich wypowiedziach na łamach opiniotwórczych tygodników, jak i na forach internetowych, gdzie najczęściej zadawanym pytanie związanym z własnym biznesem jest takie – jak załozyć firmę w Anglii. Czy powinno to zniechęcać do wyzwania, jakim jest własny biznes?
Odpowiedź leży w indywidualnych decyzjach. Nie ma co ukrywać, Polska nie jest rajem dla prywatnych przedsiębiorców, niemniej jednak nigdzie nie jest to najłatwiejsze zadanie. Nawet jeśli odejdą bowiem problemy z księgowością i procedurami, nadal zostaje ten czynnik, który najczęściej odstrasza ludzi od własnego biznesu – ryzyko. By firmę rozkręcić, potrzebny jest bowiem kapitał, który w razie niepowodzenia znika bezpowrotnie. Dodając do tego przeświadczenie, że teraz wszystko jest na twoich rękach – nie każdy jest gotowy, by się z tym zmierzyć.
A szkoda, gdyż pomimo wszelkich niedogodności i ewentualnych skutków ubocznych prowadzenie własnej firmy wiąże się z rewelacyjnym poczuciem satysfakcji oraz spełnienia. "Sam to stworzyłem", "Ta firma osiagnęła sukces tylko dzięki mnie" - przeświadczenie to potrafi mocno podbudować ego i jest miłym skutkiem ubocznym podążającym za udanym rozkręceniem działalności.
Dodatkowo, wiele korzyści przynosi również samo bycie sobie szefem. Nienormowany czas pracy, samodzielne decydowanie o swoim losie - wszystko to możliwe jest dla posiadającego własną działalność. Są to jednak korzyści czysto osobiste, z firmą wiażą się również te majątkowe. W razie powodzenia firma dostarczyć może pieniadze, które ciężko byłoby zarabiać, pracując na etacie w czyjejś firmie.
Rozwiązaniem pośrednim jest również współpraca w ramach mlm marketing network. Pod tym zawiłym terminem kryje się sprzedaż sieciowa, w której dystrybutorzy indywidualni za odpowiednim procentem sprzedają dostarczane odgórnie produkty. Wciąż walczyć trzeba tutaj o klienta i o utrzymanie, w razie niepowodzenia jednak żaden wkład nie został stracony.
Decyzja, którą drogą podążyć, jest czysto subiektywna, ważne jest jednak podjęcie wyzwania. Wyzwania, które może się opłacić i prócz sukcesu czysto finansowego przynieść również satysfakcję.
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
Moim zdaniem tak.
OdpowiedzUsuńCiekawy artykuł.
Pozdrawiam.
Według mnie jak najbardziej się opłaca. Aby firma mogła działać skutecznie oraz odnosić sukcesy w swojej branży konieczne jest opracowanie odpowiedniej strategii, która w tym pomoże. Strategia to niezbędny element, który warunkuje dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Należy umieć planować cele firmy, tak aby zapewniły one rozwój i stabilizację. Co ważne, należy przewidywać zmiany rynkowe i dostosowywać się do nich, tak aby firma przynosiła zyski. Istnieją nawet specjalne szkolenia i warsztaty, które mają na celu wypracowanie odpowiedniej strategii firmy np.
OdpowiedzUsuńhttp://www.mddp-bc.pl/uslugi/poprawa-efektywnosci/warsztaty-strategiczne/.