Pierwsze biuro młodego przedsiębiorcy
Autor: Janusz Krawski
XXI wiek z pewnością można określić jako wiek przełomu w dziedzinie startupów. Z roku na rok pojawia się coraz więcej małych (często jednoosobowych firm), które chcą swoją pracą, ciekawym produktem i inwencją twórczą zmienić rynek. Największy bum małych firm można zauważyć w dziedzinach związanych z informatyką oraz e-commerce.
Pomoc dla przedsiębiorców
Państwo oraz urzędy pracy starają się coraz bardziej pomóc młodym ludziom w zakładaniu firm. Pomimo ciągłego obowiązku opłacania składek ZUS, nawet przy braku dochodu firmy, można liczyć na ulgi podczas pierwszego roku działania działalności gospodarczej. Natomiast - w przypadku niektórych projektów - można się ubiegać o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.
W przypadku dużych miast często można spotkać miejsca, gdzie oferowana jest pomoc prawna dla młodych przedsiębiorców. Natomiast w przypadku małych miejscowości oraz wsi można liczyć na pomoc w budowie biznes planu, który w bezpośredni sposób może dostarczyć dodatkowe środki finansowe na działania firmy. W przypadku mniejszych ośrodków korzystnym rozwiązaniem może się okazać zainwestowanie w tak zwane wirtualne biuro.
Czym jest wirtualne biuro?
Wirtualne biuro jest to dość nowy pomysł, jednakże idealnie sprawdza się w przypadku małej liczby pracowników w firmie oraz niezbyt prestiżowym adresie samej firmy. Dzięki takiej inicjatywie każde małe przedsiębiorstwo może otrzymać wirtualny adres, który najczęściej mieści się w dużym mieście i w bardziej dogodnej lokalizacji. Większość wirtualnych biur można obecnie spotkać w większych ośrodkach miejskich: we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Krakowie lub Gdańsku.
Taki adres wykorzystywany jest do korespondencji z Klientami oraz (o ile została wybrana taka usługa) do obrotu dokumentacją księgową. Prestiżowy wirtualny adres przekłada się na lepsze kontakty z kontrahentami oraz znacząco może podnieść jakość naszej pracy. Rejestracja firmy w takim miejscu jest prosta, szybka i niezwykle korzystna, zwłaszcza dla młodych przedsiębiorców.
Sprawdź cennik i wybierz ofertę dla siebie: wirtualny adres Wrocław
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
Biuro powinno być przestronne i dobrze wyposażone, tak by praca w nim przebiegała jak najlepiej. Powinny się w nim znaleźć zarówno wysokiej jakości sprzęty (drukarka, niszczarka itp.), segregatory na dokumenty, a nawet karteczki samoprzylepne https://somax.eu/207-karteczki-i-bloczki-samoprzylepne. Karteczki są bardzo uniwersalnym dodatkiem. Często używam ich by zapisać sobie coś ważnego na szybko, o czym muszę pamiętać.
OdpowiedzUsuńPoczątki zakładania firmy mogą być ciężkie, nie mniej warto polegać na intuicji, doświadczeniu przedsiębiorców którzy dłużej działają na rynku, w danej branży. Pierwsze biuro zazwyczaj jest małe, nieidealne. Ale z czasem można liczyć na zmianę, lepsze wyposażenie.
OdpowiedzUsuń