Nowy ajent Żabka – ile można zarobić?
Dziś na tapet bierzemy sieć Żabka. Franczyza wyszła ostatnio z inicjatywą, która ma zachęcić do współpracy nowych ajentów. Można na start uzyskać 16 000 złotych netto miesięcznie przychodu gwarantowanego. Brzmi skomplikowanie, ale chodzi o pieniądze, które nawet przez rok będą zasilać nasz biznes franczyzowy. Wystarczy spełnić wymogi jakości sieci i kilka pomniejszych – np. wymóg co do ilości godzin otwarcia w danych dniach. Czy więc opłaca się prowadzić taki sklep? Przyjrzyjmy się najważniejszym kwestiom – kosztom.
Żabka franczyza – koszt początkowy
By otworzyć lokal marki Żabka, trzeba na początku w niego nieco zainwestować. Pierwsza transza będzie obejmowała opłatę za produkty od lokalnych producentów, opłatę na pensje pracowników oraz kilka innych, niewielkich kosztów. Wynosi ona zazwyczaj 5 000 złotych. Może się różnić w zależności od lokalizacji. Koszt wejścia we współpracę jest stosunkowo niski – wiele sieci franczyzowych wymaga, by płacić po kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy złotych.
Żabka franczyza – czy jest to praca dla każdego?
Czy opłaca się zostać ajentem sieci Żabka? Franczyza to nie tylko zarobki, ale szansa na rozwój. Szczególnie że w ajentów warto inwestować. Przeważnie są to osoby, które pragną rozwijać swoje zdolności sprzedażowe, starają się być lepszymi liderami i wyznaczać nowe trendy. Ale nie oszukujmy się – nie jest to praca dla każdego. Chociaż fakt – nie musisz mieć dyplomu ze znanej uczelni ani ukończonych kursów. Mogą pomóc, ale świat sprzedaży to zupełnie inny świat niż ten, który widzimy przez pryzmat edukacji. By być skutecznym sprzedawcą, trzeba myśleć jak przedsiębiorca. To duża odpowiedzialność. Prowadzenie swojego lokalu Żabka może być świetnym zajęciem, jeśli czujemy, że to nasze powołanie. Jeśli nie mamy takich przeczuć, to taki biznes nie jest dla nas. W życiu nie chodzi jedynie o wynagrodzenie – będąc w zawodzie, w którym nie czujemy, że się realizujemy, nie będziemy osiągać spektakularnych sukcesów. Marka będzie wolała postawić na osoby zafascynowane możliwością tworzenia własnego sklepu, wdrażania technik poprawy sprzedaży, budowania renomy marki. To słuszne posunięcie.
Żabka franczyza – koszt prowadzenia sklepu
Prowadzenie sklepu oczywiście wiąże się z różnego rodzaju kosztami. Niestety nie da się ich oszacować – nawet jeśli bardzo tego chcemy. Problem związany jest z tym, że każda placówka jest inna – nie istnieją dwie takie same Żabki. Pierwszym czynnikiem jest tu lokalizacja – stawki za lokalne opłaty różnią się nie tylko w zależności od miasta, ale nawet osiedla czy rozmiaru lokalu. Inną kwestią jest to, jak będziemy radzić sobie z zaopatrzeniem, sprzedawaniem towarów, zarządzaniem naszym zespołem. Firma dostarcza nam odpowiednich narzędzi, byśmy wiedzieli, jakie decyzje podejmować. Czy warto zostać ajentem sieci Żabka? Franczyza to biznes, który może przynieść spektakularne zyski i obarczony jest mniejszym ryzykiem niż własne przedsiębiorstwo. Nie jest to branża dla każdego, a dla liderów i osób z głową na karku.
pracownicy sklepów często są mało związani z firmą, a do tego zestresowani kontaktami z klientami. warto dać im nieco odpoczynku na zabawie firmowej. wspólne jedzenie, tańczenie, czy rywalizacja na dmuchanych torach przeszkód pozwoli im rozładować złe emocje i aktywnie wypocząć
OdpowiedzUsuńdużo ciekawych pomysłów tutaj!
OdpowiedzUsuńKolejny dobry wpis, czekam na więcej takich!
OdpowiedzUsuńInteresująca treść
OdpowiedzUsuńRewelacyjny jest ten wpis
OdpowiedzUsuńwarto zadbać o to, by okoliczni mieszkańcy wiedzieli że ten sklep się już otworzył. zwykle przed wejściem stawia się kompozycje balonowe, co przyciąga wzrok klientów, warto zakupć też potykacze, czy wydrukować ulotki dostarczane do skrzynek pocztowych
OdpowiedzUsuńŻabka też jest dobrym rozwiązaniem otworzenia własnego biznesu.
OdpowiedzUsuńTrzeba zawsze przeanalizować wszystkie aspekty
OdpowiedzUsuńZmienia się z roku na rok.
OdpowiedzUsuńSuper ciekawy wpis
OdpowiedzUsuń