wtorek, 7 lutego 2012

Jak rozpocząć prowadzenie własnej spółki z o.o.?

Jak rozpocząć prowadzenie własnej spółki z o.o.?

Autorem artykułu jest Redaktor Zakładanie Spółek



Zastanawiasz się nad założeniem spółki z o.o.? Jest to dobry rodzaj spółki ze względu na ograniczoną odpowiedzialność wspólników do wysokości wniesionych wkładów. Spółkę z o.o. mogą w Polsce rejestrować także obcokrajowcy.

Co więcej, jest to spółka, która umożliwia prowadzenie praktycznie każdego rodzaju działalności gospodarczej o znacznych przepływach finansowych. Wiele osób pyta jak założyć spółkę z o.o.? Proces rejestracji w przypadku tego rodzaju podmiotu jest dość skomplikowany i długotrwały. Przy pomocy Kancelarii Prawnej założenie spólki z o.o. trwa najkrócej około jednego miesiąca, niemniej jednak czas ten waha się od 4 nawet do 8 tygodnie. W przypadku samodzielnej próby rejestracji spółki z o.o. czas rejestracji może wydłużyć się do 6 miesięcy. Spółka z o.o. może być prowadzona przez jednego wspólnika, w wyniku czego powstaje jednoosobowa spółka z o.o.. Podstawą rozpoczęcia zakładania działalności jest umowa spółki z o.o.. Powinna ona być stworzona w postaci aktu notarialnego. Koszt skonstruowania umowy przez Radcę Prawnego to około 750 zł. Po podpisaniu umowy należy zarejestrować spółkę w KRS, a następnie zgłosić ją do US i ZUS.

Spółka z o.o. posiada osobowość prawną w wyniku czego to spółka podlega opodatkowaniu a nie jej wspólnicy. W konsekwencji takiego rozwiązania powstało zjawisko podwójnego opodatkowania, które zaliczamy do negatywnych aspektów spółki z o.o.. Polega ono na tym, że pierwszy raz opodatkowaniu podlegają ogólne dochody spółki, a po raz kolejny kwoty wypłacanych dywidend wspólnikom. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest pozostawianie jak największych kwot zysku w spółce do jej dyspozycji, niemniej jednak dywidendy są nieuniknione do wypłacania. Przedsiębiorcy często stosują pewne rozwiązanie umożliwiające unikanie nadmiernego opodatkowania, polegające na tworzeniu sp. z o.o. sp. komandytowej. Jest to rodzaj spółki, w której spółka z o.o. jest komplementariuszem spółki komandytowej. W przypadku kiedy spółka z o.o. nie osiąga dochodu, część wypracowanego zysku nie jest opodatkowana. Powstanie takiej spółki generuje podwójne koszty ze wzlędu na konieczność rejestracji dwóch spółek, najpierw spółki z o.o., a później półki komandytowej, której wspólnikiem będzie poprzednio utworzona spółka z o.o..

---

Czytaj więcej:

umowa spółki

gotowe spółki z o.o.

zakładanie spółki na Cyprze


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz