środa, 6 lipca 2011

Co zrobić, kiedy musisz zorganizować biuro w domu i zupełnie ci się nie chce lub nie wiesz od czego zacząć

Co zrobić, kiedy musisz zorganizować biuro w domu i zupełnie ci się nie chce lub nie wiesz od czego zacząć

Autorem artykułu jest Ewa Maria Szulc



Praca w domu ma swoje wymagania, a jednym z nich jest dobrze zorganizowane biuro. Jednak jego przygotowanie to ogromny projekt i rzeczywiście może być przytłaczający.

Jeśli nie czujesz się gotowy na całkowitą rewolucję, nie ma co rzucać się na głęboką wodę i zakładać, że będziesz miał w ciągu 2 dni w pełni wyposażone, funkcjonalne biuro w domu.

Dobrym rozwiązaniem jest rozłożenie całego procesu na części i w ten sposób przygotujesz swoje biuro małymi krokami. Możesz zacząć od poniższych wskazówek.

** Wyrzuć 3 rzeczy – nastawienie do organizowania biura do podstawa **

Wyrzucenie 3 rzeczy, które nie są już potrzebne, wprawi cię w odpowiedni nastrój, który sprzyja organizowaniu, przemeblowywaniu itd.

Czy naprawdę potrzebujesz te stare magazyny? A te puste pudełka po pączkach? Naprawdę mogą się przydać? No chyba nie! Poszły! A te ubrania, których nie nosisz od jednego sezonu? Na co czekają? Też je wyrzuć!

I jak się czujesz? Przyjemnie prawda?

** Najpierw biurko i koniecznie pomocnik **

Najpierw ustaw biurko do pracy, bo że takie potrzebujesz, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, najlepsze będzie biurko w kształcie litery L lub U.

Jednym z najbardziej niedocenianych elementów jest pomocnik, czyli nieduży stolik lub szafka na kółkach, które można postawić przy biurku.

Jeśli masz problem z ustawieniem biurka w odpowiedni sposób, narysuj na kartce przestrzeń jaką masz do dyspozycji. Zaznacz okna, drzwi, ciągi komunikacyjne, kable i ogrzewanie. Zachowując proporcje wytnij z kartki kształt biurka, szafki itd. Spróbuj na początek układać meble na papierze – zapewniam cię, że zmęczysz się dużo mniej.

** Urządzenia biurowe – najbliżej te, których używasz najczęściej **

Zastanawiając się gdzie ustawić drukarkę, skaner itd. zdecyduj się na takie ich ustawienie, które będzie podyktowane częstotliwością użytkowania. Niżej i bliżej ciebie powinny się znaleźć przedmioty i segregatory, których będziesz używać najczęściej.

Szkoda tę przestrzeń, do której będzie najłatwiej sięgnąć, wypełnić przedmiotami używanymi bardzo rzadko, a z drugiej strony gimnastykować się za każdym razem, gdy będziesz sięgał po segregator z dokumentami – zwłaszcza jeśli musisz to robić co najmniej 1 raz dziennie.

** Kalendarz na biurku, w którym będziesz zapisywać nie tylko spotkania **

Taki kalendarz na biurku służy również do zapisywania szczegółów ze spotkań, terminów załatwienia spraw, planów do wykonania i ustanowionych dla siebie celów 30- i 90-dniowych, a także rocznych i pięcioletnich.

Zaplanuj w kalendarzu, kiedy dzieci mają ferie zimowe, wakacje letnie i inne dni wolne od szkoły, bo będą to dni, kiedy na pracę będziesz mógł poświęcić mniej czasu lub będą wymagały innej organizacji.

Dobre zorganizowanie biura w domu pozwala na łatwiejsze skupienie się na pracy i większą efektywność czyli zrobienie więcej w krótszym czasie.

Pamiętaj, że podejmując decyzję o pracy w domu, robisz to, aby budować swoją własną finansową niezależność.

---

Chcesz osiągnąć sukces w marketingu sieciowym?

Zapraszam na http://www.mlmy.info


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz