wtorek, 26 listopada 2019

Chcesz rzucić swoją pracę i mieć swój własny biznes – o czym trzeba pomyśleć zanim się zdecydujesz

Chcesz rzucić swoją pracę i mieć swój własny biznes – o czym trzeba pomyśleć zanim się zdecydujesz


Autor: Ewa Maria Szulc


Może właśnie o tym myślisz, aby rzucić pracę, do której już nie chce ci się rano wstawać i zacząć własny biznes. Jeśli tak właśnie jest, przeczytaj nad czym powinieneś się zastanowić, zanim zdecydujesz się na ten krok.


Rozważ za i przeciw, abyś był w pełni świadomy na co się decydujesz i abyś nie żałował. Wygląda na to, że powoli kryzys się kończy, ale może to nie być dobrym okresem na zmianę statusu z pracownika na przedsiębiorcę, chyba że wiesz już co konkretnie będziesz robił, masz dobry pomysł i dobry, dopracowany plan. Jeśli nie masz, to powinieneś wziąć pod uwagę, co robiłeś do tej pory, swoje doświadczenie w samozatrudnieniu oraz jaką rolę będzie pełniła twoja rodzina w okresie transformacji.

Im dłużej pracujesz w tradycyjnym modelu zatrudnienia od dziewiątej do piątej, tym trudniej będzie przeprowadzić zmianę i zacząć pracować dla siebie samego. Upewnij się, że rzeczywiście pragniesz tej zmiany i nie zmienisz zdania za rok. Główną zmianą pomiędzy pracą na etacie, a pracą dla własnego biznesu jest to, że będziesz musiał być motorem zmian i często aby coś się wydarzyło, musisz samodzielnie to zainicjować. Nikt nie będzie ci mówił co i kiedy masz robić, nikogo nie będzie interesować, czy jesteś wystarczająco zmotywowany czy nie. Tylko od ciebie będzie zależało czy poruszysz pokłady swojej kreatywności, aby skutecznie promować swoje usługi czy sprzedawać produkty. Cokolwiek to będzie, nie stanie się samo, dopóki sam się za to nie weźmiesz.

Praca dla samego siebie nie oznacza, że będziesz mógł pracować, albo nie. Zwłaszcza w ciągu pierwszych miesięcy ważne jest to, abyś umiał się zdyscyplinować do pracy w określonych godzinach, do określonej ilości pracy i do robienia rzeczy, które trzeba zrobić, a nie koniecznie masz ochotę robić. Może się okazać, że kiedy ty zaplanowałeś sobie pracę, inni koniecznie chcą się spotkać na lunch. Lepiej od samego początku nie dać wciągnąć się w złudne myślenie, że masz baaardzo dużo czasu. Doba ma nadal 24 godziny, a ty oprócz pracy masz jeszcze rodzinę. To nic, że praca jest w domu i możesz ją wykonać kiedykolwiek ci się podoba. Na początku po prostu odmawiaj w ciągu dnia spotkań, które nic nie wnoszą do twojej pracy.

Pomyśl o miejscu, gdzie będziesz pracował. Zaaranżuj je atrakcyjnie, aby praca w tym miejscu sprawiała ci przyjemność. To powinno być miejsce, które jest ciche i spokojne, abyś mógł się bez problem skoncentrować i być produktywnym przez większą część dnia.

Jednym z trudniejszych elementów jest wytłumaczenie rodzinie i znajomym tego, że jeśli jesteś teraz w domu, to nie znaczy, że nic nie robisz, ale że właśnie zacząłeś pracę na własny rachunek i będziesz pracował w domu. Dla rodziny ten okres może być bardzo stresujący. Staraj się to wytłumaczyć, a od tego czy wytłumaczysz skutecznie, będzie zależeć jak szybko ułożą się kontakty rodzinne po twojej myśli. Przecież decydujesz się na zmianę również dla ich dobra i oni powinni być po twojej stronie.

Jednym z pomysłów na własny biznes jest network marketing. Pamiętaj, że podejmując decyzję o zaangażowaniu się w network marketing, robisz to, aby budować swój własny biznes i swoją finansową niezależność. Więcej na ten temat po kliknięciu link poniżej.


Jak zacząć zarabianie na nieruchomościach - ULLMUS Premium Property

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

10 komentarzy:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na samym początku powinno też zastanowić się nad usprawnieniami dla firmy. Niektóre procesy mogą zabierać dużo czasu, więc lepiej je zoptymalizować. Ostatnio widziałam, że sente ma naprawdę ciekawą platformę, która umożliwia pracownikom działu handlowego ewidencję podmiotów, czyli kontrahentów należących do otoczenia firmy, co jest niesamowicie wygodnym rozwiązaniem.

    OdpowiedzUsuń
  3. przy prowadzeniu działalności trzeba dużą uwagę skierować na bezpieczeństwo pracowników, tak by ich praca nie zagrażała zdrowiu i życiu. Muszą mieć oni odzież BHP w hurcie w Szczecinie, solidne buty, musi być oznakowanie na budynku, gaśnice itp

    OdpowiedzUsuń
  4. grunt do dobrze przemyśleć sprawę pod kątem logistycznym, finansowym, czasowym, żeby nie odpaść a wyścigu już na wstępie. Jako osoba która wybrał zespół muzyczny zamiast korporacji powiem że na własny rachunek pracuje się dużo lepiej

    OdpowiedzUsuń
  5. dobrze jest być na swoim, jest się niezależnym i samemu decyduje się o wszystkim. cieszę się, że mam swój serwis w Warszawie oferujący odzyskiwanie danych z kart i dysków i nie mam na co narzekać

    OdpowiedzUsuń
  6. ja pracuję niezależnie jako rzeczoznawca nieruchomości i jestem zadowolony, lepiej się pracuje na własny rachunek niż w wielkim biurze szacunkowym

    OdpowiedzUsuń
  7. Ja zawsze takie rozwiązanie posiada zarówno zalety i wady. Warto tylko dobrze się do wszystkiego przygotować.

    OdpowiedzUsuń
  8. Odkryj ranking kont oszczędnościowych, aby znaleźć najkorzystniejsze oferty. Analizuj oprocentowanie i warunki, wybieraj mądrze, zwiększaj zyski z oszczędności, dostosowując konto do swoich potrzeb finansowych. http://www.ikontabankowe.pl/

    OdpowiedzUsuń