piątek, 31 grudnia 2010

Mycie elewacji bez tajemnic

Mycie elewacji bez tajemnic


Autorem artykułu jest hesse21




Dbanie o stan budynku mieszkalnego czy innej budowli to nie tylko prace konserwacyjne czy niezbędne remonty. Bardzo ważne jest także mycie elewacji, zwłaszcza wtedy, gdy estetyczny wygląd budynku jest dla nas szczególnie ważny. Jakie powierzchnie można poddać wspomnianemu zabiegowi i jak wykonuje się mycie elewacji?

Mycie elewacji konkretnych budynków


Mycie elewacji to z pozoru czynność nieskomplikowana, a nawet banalna. Tymczasem warto zaznaczyć, że mycie elewacji konkretnych budynków wiąże się z koniecznością rozpoznania materiału, z którego wykonana jest dana fasada. Pomoże to dobrać odpowiednie środki do czyszczenia, a także technikę jego wykonania. Inaczej będzie wykonane mycie elewacji wykonanej z granitu, marmuru czy aluminium. Dbając o odpowiedni wygląd fasady budynku trzeba również pamiętać o czyszczeniu parapetów i okiennic, a także ścian. Pod pojęciem mycie elewacji kryje się oprócz już wymienionych czynności także mycie konstrukcji szklanych oraz okien i żaluzji. Wszystkie te elementy są istotne jeśli chcemy zadbać o estetyczny wygląd budynku. Nie należy bagatelizować tego, w jakim stanie jest budynek, w którym mieści się na przykład siedziba firmy. Zadbany i lśniący nie tylko ładnie się prezentuje, ale także dobrze świadczy o firmie, będąc tym samym jej wizytówką.


Jak wykonuje się mycie elewacji?


Jest kilka technik, dzięki którym wykonuje się mycie elewacji. Zależą one od typu budynku, który będzie poddany zabiegom czyszczącym oraz od firmy, która podejmuje się zlecenia. Należy pamiętać również o zachowaniu środków bezpieczeństwa, bowiem mycie elewacji przeważnie wiąże się z pracami na wysokościach. Jak najbardziej wskazane jest zatrudnienie takiej ekipy, która specjalizuje się w wykonywaniu różnych prac na wysokościach. Mycie elewacji najczęściej wykonuje się przy użyciu technik mechanicznych lub chemicznych. Możliwe jest również czyszczenie wysokociśnieniowe. Warto również podkreślić, że przy czyszczeniu używa się zwykłej wody z kranu, może ona jednak pozostawiać nieestetyczny osad na powierzchni. Aby tego uniknąć mycie elewacji wykonuje się przy użyciu wody demineralizowanej, która nie pozostawia po sobie żadnych osadów. Efekt jest wtedy jeszcze bardziej satysfakcjonujący.



---

Grupa Erato - prace wysokościowe
http://www.erato.net.pl/



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

10 komentarzy:

  1. Sporo możliwości. Ja uważam, że absolutnie każdy, ale to każdy, kto planuje prowadzić firmę w tej branży, powinien skorzystać z usług prawników, żeby weryfikowali wszelkie umowy! Każdy błąd może być na wagę złota. Świetnym pomysłem będzie udanie się tutaj: Jezak accounting - serdecznie polecam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Naprawdę szalone niektóre te pomysły. Ja wybrałam nieco bardziej standardowy - sklep internetowy. Ale muszę przyznać, że wszystko nieźle się kręci. Dowodem na to jest fakt, że całkiem niedawno zdecydowałam się zainwestować w system do zarządzania procesami w firmie - axapta

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardo przydatne informacje można było tutaj przeczytać. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  4. Ufam tylko sprawdzonym firmom, które myją elewacje
    Korzystam z usług firmy https://otomistrz.pl/mycie-elewacji/kielce/
    Pracują na terenie całej Polski.

    OdpowiedzUsuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  6. Jeśli chodzi o usługi mycia elewacji, to warto to zadanie powierzyć tylko sprawdzonej i profesjonalnej firmie takiej jak ta https://centrumuslugczyszczenia.pl/. Mamy wówczas pewność, że usługa zostanie wykonana szybko i sprawnie a dodatkowo jej koszt nie uszczupli znacząco naszego portfela.

    OdpowiedzUsuń
  7. inspirujące wpisy i fajne zdjęcia

    OdpowiedzUsuń
  8. Prace na wysokościach powinny być wykonywane przez profesjonalistów, którzy dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie.

    OdpowiedzUsuń